Niemcy: Rząd zatwierdził poziom zadłużenia na 2022 r.
W nadchodzącym roku rząd Niemiec kolejny raz zaciągnie ogromne długi – poinformowała telewizja ARD. Gabinet zatwierdził projekt budżetu, który przewiduje nowe pożyczki w wysokości prawie 100 mld euro w 2022 roku.
Rząd federalny chce w przyszłym roku zaciągnąć więcej nowego długu, niż wcześniej zakładano. Zgodnie z planem rządu ma on wynieść 99,7 mld euro. Wysoki poziom nowych pożyczek jest uzasadniony dodatkowymi wydatkami związanymi z pandemią COVID-19, na przykład pomocą dla przedsiębiorstw. Zaplanowano także większe wydatki na ochronę klimatu i zdrowie.
Projekt budżetu może jeszcze ulec zmianie, gdyż musi go zatwierdzić nowy Bundestag, który zostanie wybrany jesienią.
AB, PAP

