Sławomir Nowak z kolejnymi zarzutami korupcyjnymi
Dzisiaj w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi przedstawiono uzupełniony zarzut.
Wezwany na przesłuchanie Sławomir Nowak stawił się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie w towarzystwie swojego obrońcy.
– Dzisiaj prokurator ogłosił Sławomirowi N. zmieniony zarzut korupcyjny. Obejmuje on przyjęcie dodatkowych korzyści majątkowych w kwocie 315 tys. euro w zamian za wspieranie spółki w postępowaniach o udzielenie i wykonanie zamówień publicznych dotyczących budowy i remontu dróg na Ukrainie. Dotyczy okresu, kiedy Sławomir N. pełnił funkcję szefa Państwowej Służby Dróg Samochodowych na Ukrainie – przekazała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Sławomir Nowak nie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień.
W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie Nowak usłyszał dotychczas 17 zarzutów, w tym zarzut założenia zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie oraz kierowania tą grupą, przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych oraz płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji szefa Ukravtodoru.
AB, PAP

