logo

Japonia jest krajem, z którym łączą nas szczególne więzi

Czwartek, 22 lipca 2021 (12:08)
Aktualizacja: Czwartek, 22 lipca 2021 (12:23)

Japonia jest krajem, z którym łączą nas szczególne więzi; współcześnie symbolem bliskich relacji polsko-japońskich są przedsiębiorcy – powiedział w Tokio prezydent Andrzej Duda. Prezydent odznaczył prezesa koncernu Toyota Takeshi Uchiyamadę.

Prezydent przebywa w Japonii, gdzie weźmie udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich.

Dziś podczas uroczystości w Ambasadzie RP w Tokio prezydent odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej – za wybitne zasługi w rozwijaniu przemysłu motoryzacyjnego w Polsce oraz działalność na rzecz polsko-japońskiej współpracy kulturalnej – prezesa koncernu Toyota Takeshi Uchiyamadę.

W swym wystąpieniu Duda podkreślił, że Japonia jest krajem, z którym nas, Polaków, łączą szczególne więzi.

– Współcześnie symbolem bliskich relacji polsko-japońskich są przedsiębiorcy, ludzie biznesu, ci, którzy rozwijają gospodarkę. Jedną z takich osób o szczególnych zasługach właśnie na tym polu jest odznaczony przed chwilą pan prezes Toyoty Takeshi Uchiyamada. Wybitny menedżer, dzięki któremu koncern Toyota stał się światowym liderem innowacyjnej i przyjaznej środowisku motoryzacji – powiedział prezydent.

Podkreślił, że z polskiego punktu widzenia wielką zasługą Uchiyamady „jest decyzja, na którą miał ogromny wpływ, o tym, by rozwijać inwestycje Toyoty w Europie, a przede wszystkim w Polsce”.

JG, PAP