logo

Duchowe przygotowania do beatyfikacji ks. kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej

Czwartek, 22 lipca 2021 (12:54)
Aktualizacja: Czwartek, 22 lipca 2021 (13:00)
Diecezja warszawsko-praska rozpocznie wkrótce duchowe przygotowania do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.
 
Od 3 do 11 września w kościołach parafialnych erygowanych przez Prymasa Tysiąclecia biskupi celebrować będą Msze św., a proboszczowie poprowadzą nowennę, w której zawierzą duchowe owoce beatyfikacji. Beatyfikacja dwojga kandydatów na ołtarze odbędzie się w niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W liście do kapłanów, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich w diecezji warszawsko-praskiej jej ordynariusz ks. bp Romuald Kamiński przypomina o zbliżającej się beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. „Zapewne wiele serc przepełnia radość, że zostaną oni zaliczeni w poczet błogosławionych” – pisze ksiądz biskup.

Jak przypomina, diecezja warszawsko-praska – ustanowiona przez św. Jana Pawła II w 1992 r. – wyrosła z dziedzictwa archidiecezji warszawskiej, której pasterzem był Prymas Tysiąclecia.

Wiele miejsc na terenie tejże diecezji związanych jest w różny sposób z osobą ks. kard. Wyszyńskiego. Najbardziej znana jest Choszczówka – miejsce jego pracy, modlitwy i wypoczynku.

JG, KAI