logo

Prawie 600 interwencji strażaków w związku z intensywnym deszczem

Środa, 1 września 2021 (08:11)
Aktualizacja: Środa, 1 września 2021 (09:09)

Prawie 600 razy interweniowali minionej doby śląscy strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu – wypompowują wodę z zalanych posesji, dróg i piwnic.

Najwięcej zdarzeń związanych z pogodą zanotowano w powiecie będzińskim, w Mysłowicach, w powiecie żywieckim i w powiatach bieruńsko-lędzińskim, bielskim i gliwickim – poinformowała rano rzecznik śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

– Działania straży polegają przede wszystkim na wypompowywaniu wody z zalanych posesji, dróg, piwnic, a także na usuwaniu powalonych przez wiatr drzew – dodała.

JG, PAP