logo

SG zatrzymała nielegalnych imigrantów i kurierów

Czwartek, 25 listopada 2021 (18:55)
Aktualizacja: Czwartek, 25 listopada 2021 (21:36)

Dwóch obywateli Turcji zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki (Podkarpackie). Ujęto również dwóch organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę na odcinku granicy z Ukrainą ochranianym przez placówkę SG w Medyce.

Jak zaznaczono w czwartek w komunikacie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, „patrol wyposażony w kamery termowizyjne zauważył dwie osoby, które pod osłoną nocy usiłowały przekroczyć granicę z Ukrainy do Polski w miejscu niedozwolonym”.

Cudzoziemcy nie wiedzieli, że każdy ich ruch jest monitorowany i rejestrowany. Dwaj Turcy w wieku 31 i 37 lat byli zaskoczeni zatrzymaniem. Tylko jeden z nich miał przy sobie paszport.

Szybko podjęte działania doprowadziły do zatrzymania organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy. Dwaj mężczyźni (bezpaństwowiec narodowości syryjskiej oraz obywatel Turcji) legalnie mieszkający w Niemczech, zamierzali odebrać imigrantów w rejonie granicy. Później chcieli przewieźć ich dalej na zachód Europy.

Imigranci zostaną przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji. Natomiast pomocnicy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

APW, PAP