Po serii kolizji autostrada A1 zablokowana w kierunku Łodzi
Do serii kolizji z udziałem ok. 15 samochodów doszło w rano na autostradzie A1 w Knurowie (Śląskie). Droga została zablokowana w kierunku Łodzi – poinformowała policja i drogowcy. Utrudnienia mogą potrwać około dwóch godzin – kierowcy powinni wybrać trasy alternatywne.
Z informacji śląskiej drogówki wynika, iż do kilku kolizji doszło w krótkich odstępach czasu na około dwukilometrowym odcinku autostrady w okolicach Knurowa, między Rybnikiem a Gliwicami. We wszystkich zdarzeniach uszkodzonych zostało około 15 aut. Nie ma informacji, by ktoś został poszkodowany.
Wcześniej do podobnej serii dziewięciu kolizji z udziałem kilkunastu samochodów doszło na Drogowej Trasie Średnicowej (DTŚ) w pobliżu ronda Sybiraków w Zabrzu. Droga została zablokowana w kierunku Gliwic. Również tam nie było osób poszkodowanych.
JG, PAP

