logo

Wnioski o „500 plus” na nowy okres świadczeniowy

Wtorek, 1 lutego 2022 (07:18)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lutego 2022 (09:15)

Od 1 lutego można składać wnioski o „500 plus” na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 maja 2023 r.

ZUS przyjmuje już wnioski o świadczenie „500 plus” na nowo narodzone dzieci. Według danych ministerstwa rodziny od 1 stycznia wpłynęło 49,1 tys. wniosków na 63,5 tys. dzieci.

Od 1 lutego 2022 r. ZUS będzie przyjmował wnioski na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.

Wnioski złożone przed 1 stycznia do ich zakończenia będą nadal realizowane przez dotychczasowe organy. Dlatego osoby, które złożyły wnioski w zeszłym roku, na trwający już okres wypłaty świadczeń (od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.), nie powinny składać wniosków do ZUS o jego ponowne przyznanie za ten okres.

Aby uzyskać prawo do świadczenia „Rodzina 500 plus”, w nowym okresie, rozpoczynającym się od 1 czerwca 2022 r., należy złożyć wniosek od 1 lutego.

Od tego roku wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania: przez Platformę PUE ZUS, portal Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną.

APW, PAP