logo

SG o nielegalnym przekraczaniu granicy

Wtorek, 1 lutego 2022 (09:10)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lutego 2022 (09:18)

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 39 osób – przekazała we wtorek Straż Graniczna.

„Wczoraj, tj. 31.01, na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 39 osób. Wśród zatrzymanych na granicy cudzoziemców było 32 ob. Iraku, 6 ob. Sri Lanki i 1 ob. Afganistanu” – napisała we wtorek na Twitterze Straż Graniczna.

SG poinformowała ponadto, że od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali 1024 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

APW, PAP