logo

Granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 9 osób

Środa, 2 lutego 2022 (08:52)
Aktualizacja: Środa, 2 lutego 2022 (09:09)

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 9 osób – przekazała w środę Straż Graniczna.

„Wczoraj tj. 1.02 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 9 osób – zatrzymano m.in. obywatela Kazachstanu” – napisała w środę na Twitterze Straż Graniczna.

SG wskazała, że na odcinku placówki Straży Granicznej w Czeremsze „8 cudzoziemców nielelgalnie przekroczyło granicę”. Dodano, że białoruscy żołnierze rzucali kamieniami w polskie patrole, które próbowały zatrzymać imigrantów.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali ponad 1000 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

APW, PAP