logo

Lubelskie: Minionej doby do Polski wjechało ponad 45 tys. osób z Ukrainy

Wtorek, 1 marca 2022 (09:12)
Aktualizacja: Wtorek, 1 marca 2022 (09:13)

Minionej doby na przejściach granicznych z Ukrainą w województwie lubelskim odprawiono 45 198 osób. Najdłużej na wjazd do Polski oczekują osoby przekraczające granicę w Hrebennem, a najkrócej w Dorohusku.

Rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dariusz Sienicki poinformował we wtorek PAP, że czas oczekiwania na wjazd do Polski na przejściu granicznym w Hrebennem wynosi 30 godzin, w Dołhobyczowie – 8 godzin, w Zosinie – 2 godziny, w Dorohusku ruch odbywa się na bieżąco.

– Na wszystkich przejściach granicznych jest umożliwione piesze przekraczanie granicy – podał kpt. Sienicki.

JG, PAP