KPRM: Komunikat po posiedzeniu Rady Ministrów
KPRM informuje:
1 marca Rada Ministrów przyjęła na posiedzeniu 3 uchwały. Rząd chce m.in., aby koncerny energetyczne z udziałem Skarbu Państwa skupiły się na realizacji inwestycji nisko- i zeroemisyjnych. W tym celu z grup kapitałowych spółek energetycznych z udziałem Skarbu Państwa wydzielone zostaną aktywa związane z wytwarzaniem energii elektrycznej w konwencjonalnych jednostkach węglowych. Właścicielem takich aktywów zostanie Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE). Rozwiązanie przyczyni się do stopniowego zwiększenia dywersyfikacji źródeł energii w Polsce przy jednoczesnym zapewnieniu stabilnej perspektywy dotyczącej bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.
Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła:
– uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych
– uchwałę w sprawie przyjęcia dokumentu: „Transformacja sektora elektroenergetycznego w Polsce. Wydzielenie wytwórczych aktywów węglowych ze spółek z udziałem Skarbu Państwa”
– uchwałę w sprawie przyjęcia „Polityki Surowcowej Państwa”.
APW, PAP

