logo

SG: Na przejściach granicznych z Ukrainą odprawiono już ponad 453 tys. osób

Środa, 2 marca 2022 (08:49)
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2022 (09:00)

Od czwartku 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściach z Ukrainą odprawili ponad 453 tys. osób uciekających z objętej wojną Ukrainy. We wtorek do Polski wjechało 98 tys. osób - przekazała Straż Graniczna.

„Wczoraj tj. 01.03 do Polski wjechało z Ukrainy 98 tys. osób. Od 24.02 #funkcjonariuszeSG odprawili w przejściach granicznych z Ukrainą ponad 453 tys. osób uciekających z objętej wojną Ukrainy” – poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

W czwartek 24 lutego do Polski wjechało z Ukrainy 31,2 tys. osób, 25.02 – 47,5 tys., 26.02 – 77,3 tys., 27.02 – 97,3 tys., 28.02 – 100 tys.

„Wszystkie osoby są wpuszczane. W większości osoby przekraczające granicę mają dokumenty, nawet ci niebędący obywatelami Ukrainy. Jeżeli nie mają, to jest prowadzona tzw. pogłębiona weryfikacja. Te osoby są zabierane z przejść granicznych do placówek SG, żeby nie blokować ruchu. Potwierdzana jest ich tożsamość, również w porozumieniu z konsulatami” – przekazała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.

AB, PAP