logo

MZ: Od 16 do 22 czerwca wykryto 1341 zakażeń COVID-19

Środa, 22 czerwca 2022 (10:52)

Od 16 do 22 czerwca badania potwierdziły 1341 zakażeń, w tym 153 ponowne. Zmarło 17 osób z COVID-19 – poinformowało w środę w cotygodniowym zestawieniu Ministerstwo Zdrowia.

Resort przekazał, że potwierdzone od 16 do 22 czerwca zakażenia wykryto u osób z województw: mazowieckiego (321), śląskiego (176), małopolskiego (132), dolnośląskiego (100), wielkopolskiego (76), łódzkiego (67), pomorskiego (67), lubelskiego (65), kujawsko-pomorskiego (52), podkarpackiego (49), podlaskiego (41), zachodniopomorskiego (40), świętokrzyskiego (35), opolskiego (33), lubuskiego (21)i z warmińsko-mazurskiego (18).

W informacjach o 48 przypadkach nie wskazano adresu. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna.

Ministerstwo podało, że na COVID-19 zmarło 5 chorych, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 12 osób.

APW, PAP