logo

Upamiętnienie rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Wtorek, 27 września 2022 (09:04)
Aktualizacja: Wtorek, 27 września 2022 (09:06)

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak w 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego złożył dziś rano wieniec przed Pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego – podał na Twitterze resort obrony.

Wicepremier Błaszczak złożył również wieniec – podał MON – przed Pomnikiem Stefana Roweckiego „Grota” –komendanta głównego Związku Walki Zbrojnej, a w późniejszym okresie – komendanta głównego Armii Krajowej.

83 lata temu, 27 września 1939 r., powstała Służba Zwycięstwu Polski – zaczątek Polskiego Państwa Podziemnego. Struktury podziemnego państwa były kierowane przez władze RP na uchodźstwie: prezydenta, rząd i Naczelnego Wodza oraz ich krajowe przedstawicielstwa. Najważniejszym elementem Polskiego Państwa Podziemnego było podziemie zbrojne, stanowiące część struktur Sił Zbrojnych RP.

EKO, PAP