Rozpoczęły się rozmowy prezydentów Polski i Mołdawii
Środa, 22 lutego 2023 (09:59)
Aktualizacja: Środa, 22 lutego 2023 (10:02)
Dziś rano w Belwederze rozpoczęły się rozmowy prezydentów Polski i Mołdawii – Andrzeja Dudy
i Mai Sandu.
Prezydent Mołdawii weźmie też udział w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki – państw wschodniej flanki NATO.
Prezydent Sandu podczas niedawnej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa wyraziła obawę przed ewentualnością „destabilizacji sytuacji” w jej kraju.
Jak mówiła „stosowane są propaganda, cyberataki, fałszywe ostrzeżenia o podłożonych bombach”
– i to wszystko wpływa na demokrację w Mołdawii.
EKO, PAP

