GIS ostrzega przed salmonellą
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia bakterii salmonelli w partii jaj z chowu na wolnym wybiegu. Ich spożycie, zwłaszcza bez odpowiedniej obróbki termicznej, wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.
Chodzi o produkt: Jaja z chowu na wolnym wybiegu, 1-PL, świeżość klasa A, klasa wagowa M o numerze partii/ Data minimalnej trwałości: 12.08.2025 z kodem na skorupce: 1PL30031310.
Producentem jest INVEST MICHEL, 05-311 Dębe Wielkie.
Spożycie wskazanej partii produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego. Należy wówczas skontaktować się z lekarzem.
Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego regularnie publikowane są ostrzeżenia dotyczące żywności lub wyrobów do kontaktu z żywnością. Ogłoszenia te – jak podkreśla GIS – służą nie piętnowaniu przedsiębiorców, ale podjęciu natychmiastowych działań: zwrotu produktów do sklepu czy wycofania ich z asortymentu.
APW, PAP

