Lubelskie: Służby zatrzymały ponad 34 kg czerwonych muchomorów z Ukrainy
Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała ponad 34 kg suszonych muchomorów czerwonych. Pocztowa przesyłka z nielegalną zawartością miała trafić z Ukrainy do Łotwy.
Funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Dorohusku skontrolowali ciężarówkę. Zgodnie z deklaracją miała przewozić przesyłki pocztowe zawierające listy, ubrania oraz rzeczy osobiste.
„Samochód został prześwietlony skanerem RTG i w wyniku analizy stwierdzono anomalie w obrazie prześwietlonego towaru. Podczas szczegółowej kontroli funkcjonariusze znaleźli 4 pudła, w których znajdowały się suszone czerwone muchomory. Zatrzymany towar o wadze ponad 34 kg był nadany jako pocztowa przesyłka z Ukrainy, która miała trafić do Łotwy” – przekazała rzecznik prasowa szefa Krajowej Administracji Skarbowej st. asp. Justyna Pasieczyńska.
Kierowca, obywatel Ukrainy, wraz z towarem został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej w Dorohusku, która wszczęła przeciwko kierowcy postępowanie przygotowawcze w sprawie przewozu substancji psychoaktywnych. Może mu grozić do 5 lat więzienia.
Przemycane grzyby to muchomor czerwony Amanita Muscaria. Prawdopodobnie zawierają zabronione związki psychoaktywne.
AB, PAP

