logo

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Warszawy

Niedziela, 26 maja 2013 (14:43)
Aktualizacja: Niedziela, 26 maja 2013 (15:52)

"Kierunek: Rodzina" – to hasło tegorocznego, ósmego Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Warszawy. Jego uczestnicy przeszli pod hasłami promującymi działania na rzecz poprawy sytuacji demograficznej w Polsce. Patronat medialny nad marszem objął "Nasz Dziennik".

Uczestnicy marszu manifestowali m.in. przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Na niesionych przez uczestników transparentach umieszczono m.in. takie napisy, jak: "Stop dla aborcji", "Wybieram życie", "Rodzina receptą na kryzys", "Największym skarbem są mama i tata" oraz "Nie oddawajcie rodziny walkowerem. Kibicuj rodzinie".

Według organizatorów marszu i policji, uczestniczyło w nim ok. 10 tys. osób, w tym przedstawiciele ze Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych oraz innych ruchów i stowarzyszeń katolickich, duszpasterz rodzin archidiecezji warszawskiej ks. Dominik Koperski oraz goście z Belgii, Brazylii, Estonii i Francji.

Marsz odbył się pod patronatem metropolity warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza i biskupa diecezji warszawsko-praskiej ks. abp. Henryka Hosera.

AN, PAP