Lubelskie: Pogotowie strajkowe w Grupie Azoty Puławy
Dwie działające w Grupie Azoty Puławy organizacje związkowe ogłosiły pogotowie strajkowe i przedstawiły listę 13 żądań, które dotyczą warunków pracy, płacy, praw i wolności związkowych.
Grupa Azoty poinformowała o trudnej sytuacji spółki i zapewniła, że analizuje otrzymane postulaty.
NSZZ „Solidarność” i Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego powiadomiły we wtorek, że listę żądań skierowały do prezesa Grupy Azoty Puławy Marcina Celejewskiego.
Przedstawiciele załogi postulują m.in. wzrost wynagrodzeń o 1500 zł netto najpóźniej od 1 września br. i z wyrównaniem od 1 czerwca br., wypłacenie nagrody w wysokości średniej krajowej w związku z jubileuszem 65-lecia firmy, przyznanie jednorazowego dodatku rekompensacyjnego za pierwszy kwartał, wprowadzenie dodatku stażowego, odwieszenie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa i higieny pracy, wzmocnienie praw związków zawodowych, ustalenie stałego harmonogramu spotkań zarządu ze związkami i zaprzestania działań „mających znamiona szykanowania związków zawodowych”.
AB, PAP

