Regaty przedolimpijskie: trzecie lokaty Polaków w klasach 49er i RS:X

Środa, 21 sierpnia 2019 (11:20)

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) zajęli trzecie miejsce w klasie 49er w żeglarskich regatach przedolimpijskich w Enoshimie. Na najniższym stopniu podium w windsurfingowej klasie RS:X stanął także ich klubowy kolega Piotr Myszka.

Przybytek i Kołodziński wygrali jeden z 12 wyścigów, wywalczyli też dwie drugie i dwie trzecie lokaty, ale w ostatniej próbie zajęli dziewiąte miejsce i w klasyfikacji generalnej wyprzedzili ich Brytyjczycy Dylan Fletcher i Stuart Bithell.

W środę w Enoshimie swoje zmagania zakończyli także żeglarze w windsurfingowej klasie RS:X. W gronie 24 deskarzy trzeci był Piotr Myszka, który przed ostatnim startem zajmował piątą pozycję. 37-letni zawodnik AZS AWFiS był w wyścigu medalowym trzeci, co dało mu też awans na taką pozycję w klasyfikacji generalnej. Na siódmym miejscu zakończył zmagania Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a 10. był dwukrotny mistrz olimpijski i aktualny mistrz świata Holender Dorian van Rijsselberge.