Tokio – organizatorzy ponownie wykluczyli możliwość przełożenia igrzysk
Szefowa komitetu organizacyjnego igrzysk w Tokio Seiko Hashimoto wykluczyła przełożenie po raz kolejny tej imprezy. To reakcja na rosnący w Japonii niepokój związany z przeprowadzeniem zawodów w czasie pandemii COVID-19.
Sondaże opinii publicznej, jak przypominają światowe agencje, konsekwentnie pokazują, że większość Japończyków chce, aby igrzyska zostały odwołane lub ponownie odłożone, po rocznym ich opóźnieniu z powodu kryzysu związanego z koronawirusem.
Gazeta „Tokyo Shimbun” poinformowała w czwartek, że podobnie uważa większość rady miejskiej w Tokio.
Komitet organizacyjny igrzysk stanowczo wyklucza jednak taką możliwość.
– Nie możemy ponownie tego odkładać – powiedziała Hashimoto w wywiadzie dla „Nikkan Sports”.
JG, PAP

