logo

Chinka Yang pierwszą złotą medalistką igrzysk

Sobota, 24 lipca 2021 (08:02)
Aktualizacja: Sobota, 24 lipca 2021 (09:11)

Chinka Qian Yang triumfowała w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m i została pierwszą mistrzynią igrzysk olimpijskich w Tokio. Srebrny medal wywalczyła Rosjanka Anastazja Gałaszyna, a brązowy Szwajcarka Nina Christen.

Aneta Stankiewicz zajęła 15. miejsce w kwalifikacjach i nie wystąpiła w ośmioosobowym finale.

Rywalizacja o medale odwróciła kolejność po kwalifikacjach, bo wszystkie trzy medalistki zajęły w nich miejsca 6.-8. W decydującej rozgrywce 21-letnia Yang, mistrzyni Azji z 2019 roku, uzyskała 251,8 pkt. Wynik Gałaszyny, ubiegłorocznej wicemistrzyni Europy z Wrocławia, to 251,1, a najstarsza z medalistek, 27-letnia Christen, zgromadziła 230,6 pkt.

JG, PAP