logo

Koszykówka 3 x 3: Falstart i złość Polaków

Sobota, 24 lipca 2021 (08:29)
Aktualizacja: Sobota, 24 lipca 2021 (09:05)

Pełni złości byli polscy koszykarze 3 x 3 po inauguracyjnym meczu olimpijskiego turnieju w Tokio, w którym przegrali z Łotyszami 14:21. – To spotkanie nam ewidentnie nie wyszło. Nie realizowaliśmy założeń taktycznych – ocenił Przemysław Zamojski.

Biało-Czerwoni przed wylotem deklarowali, że będą walczyć o medal, ale o pierwszym spotkaniu powinni jak najszybciej zapomnieć. Grali nerwowo, często tracili piłkę. Nie udało im się poważniej zagrozić wyżej notowanym w nieoficjalnym rankingu drużyn rywalizujących w Tokio Łotyszom.

– Nie traktujemy tego jako problem. Mamy jeszcze sześć spotkań, mnóstwo grania jeszcze przed nami. Pierwszy mecz zawsze jest najcięższy. Ten nam ewidentnie nie wyszedł. Musimy się podnieść i odnieść zwycięstwo w kolejnym meczu przeciwko Japonii. W tym meczu było sporo nieczystych akcji. Nie możemy tego powtórzyć – zaznaczył poddenerwowany Zamojski w rozmowie z polskimi dziennikarzami.

JG, PAP