MŚ w koszykówce 3 x 3 – Polska przegrała z Holandią
Środa, 3 czerwca 2026 (21:20)
Aktualizacja: Czwartek, 4 czerwca 2026 (11:09)
Reprezentacja Polski koszykarek 3 x 3 przegrała
z Holandią 10:21 w swoim ostatnim meczu i odpadła z turnieju w 10. mistrzostwach świata, które trwają od poniedziałku w Warszawie na placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki.
Polki wygrały w grupie tylko jedno spotkanie
z Madagaskarem (20:10). Uległy kolejno Czeszkom 12:14, Azerkom 13:20 oraz mistrzyniom świata i Europy – Holenderkom. Te ostatnie wywalczyły bezpośredni awans do ćwierćfinałów z kompletem zwycięstw. Czechy
i Azerbejdżan zmierzą się w barażach o ćwierćfinał.
JG, PAP

