Obama zapowiada wysłanie żołnierzy do Syrii
Poniedziałek, 25 kwietnia 2016 (13:01)
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 kwietnia 2016 (13:04)
Przebywający z wizytą w Niemczech prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama poinformował, że USA wysyłają do Syrii dodatkowych 250 żołnierzy, którzy mają pomóc w „utrzymaniu impetu” w walce z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS).
Agencja Reutera szacuje, że wraz z nowymi wojskowymi siły USA w Syrii liczyć będą ok. 300 żołnierzy.
RP, PAP

