Egipt: Policja zabiła siedmiu członków IS
Egipska policja zastrzeliła w poniedziałek późnym wieczorem siedmiu członków Państwa Islamskiego (IS) – poinformował w Kairze resort spraw wewnętrznych Egiptu.
Według egipskich władz, islamiści planowali kolejne ataki na koptyjskie kościoły, a także obiekty sił bezpieczeństwa i gospodarcze. Zginęli podczas policyjnej operacji w mieście Asjut w środkowej części kraju.
W Niedzielę Palmową Państwo Islamskie przeprowadziło w Egipcie zamachy na dwa koptyjskie kościoły, w których zginęło co najmniej 46 osób, a 110 zostało rannych.
Po tych atakach prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi zapowiedział wprowadzenie w kraju na trzy miesiące stanu wyjątkowego.
RS, PAP

