logo

Atak nożownika w Vancouver

Niedziela, 28 marca 2021 (07:49)
Aktualizacja: Niedziela, 28 marca 2021 (10:19)

Jedna osoba poniosła śmierć, a co najmniej pięć zostało rannych w rezultacie ataku nożownika w Vancouver, na zachodzie Kanady – poinformowała policja. Napastnik został zatrzymany.

W opublikowanym na Twitterze komunikacie policji poinformowano, że nożownik zaatakował w centrum miasta, w pobliżu gmachu biblioteki. Sześć osób, w tym dziecko, przewieziono do szpitala. Jedna z ofiar zmarła.

Frank Chang z brygady kryminalnej policji w Vancouver powiedział, że napastnik został zatrzymany. Dodał, że nie wiadomo, jakie były motywy, którymi się kierował; nie ustalono też jeszcze tożsamości ofiar.

„Mogę tylko powiedzieć, że to było absolutnie szokujące. To szok dla wszystkich, nie wyłączając policji” – oświadczył Chang. Zwrócił uwagę, że do ataku doszło w zazwyczaj bardzo spokojnej okolicy.

JG, PAP