logo

OBWE o naruszeniach rozejmu w Donbasie

Czwartek, 15 kwietnia 2021 (15:54)
Aktualizacja: Czwartek, 15 kwietnia 2021 (16:00)

Specjalna Misja Monitoringowa OBWE zarejestrowała w ostatnich dwóch tygodniach w Donbasie najwięcej przypadków naruszenia zawieszenia broni od początku roku i trzy razy więcej od poprzedniego analogicznego okresu.

Według danych Specjalnej Misji Monitoringowej (SMM) liczba naruszeń zarejestrowanych w ostatnich dwóch tygodniach osiągnęła najwyższy poziom od początku roku i była trzy razy wyższa w porównaniu z analogicznym poprzednim okresem.

W ostatnich dwóch tygodniach znacznie częściej dochodzi do ograniczeń i przeszkód dla swobodnego przemieszczania się SMM OBWE i realizacji mandatu misji.

 

APW, PAP