OBWE o naruszeniach rozejmu w Donbasie
Specjalna Misja Monitoringowa OBWE zarejestrowała w ostatnich dwóch tygodniach w Donbasie najwięcej przypadków naruszenia zawieszenia broni od początku roku i trzy razy więcej od poprzedniego analogicznego okresu.
Według danych Specjalnej Misji Monitoringowej (SMM) liczba naruszeń zarejestrowanych w ostatnich dwóch tygodniach osiągnęła najwyższy poziom od początku roku i była trzy razy wyższa w porównaniu z analogicznym poprzednim okresem.
W ostatnich dwóch tygodniach znacznie częściej dochodzi do ograniczeń i przeszkód dla swobodnego przemieszczania się SMM OBWE i realizacji mandatu misji.
APW, PAP

