Strzelanina na granicy z Armenią
W kolejnym incydencie od zakończenie wojny w Górskim Karabachu zginął azerski żołnierz, a trzech ormiańskich żołnierzy zostało rannych – wynika z oficjalnych raportów z Azerbejdżanu i Armenii.
W ostatnich miesiącach oba kraje coraz częściej informują o incydentach wzdłuż wspólnej granicy, wzbudzając tym samym obawy przed ponownym wybuchem konfliktu.
Ministerstwo obrony Azerbejdżanu podało, że siły ormiańskie otworzyły ogień w kierunku pozycji armii azerbejdżańskiej w regionie Kalbajar na granicy obydwu państw.
„Nasz żołnierz został zabity przez wrogiego snajpera” – dodało ministerstwo.
Armenia ze swojej strony oskarżyła żołnierzy armii azerbejdżańskiej o sprowokowanie strzelaniny, w której „trzech ormiańskich żołnierzy zostało rannych”.
JG, PAP

