USA: Ofiary po wjechaniu auta w tłum
Co najmniej 5 osób nie żyje, a ponad 40 odniosło obrażenia na skutek wjechania samochodu terenowego typu SUV w paradę bożonarodzeniową w miejscowości Waukesha w stanie Wisconsin w USA - potwierdziły w nocy z niedzieli na poniedziałek lokalne władze i policja.
„Obecnie możemy potwierdzić, że co najmniej 5 osób nie żyje, a ponad 40 jest rannych, ale te liczby mogą się jeszcze zmienić w związku z tym, że wciąż zbieramy informacje z miejsca zdarzenia” – oświadczyły władze miasta w mediach społecznościowych.
– Na razie nie wiadomo, czy zdarzenie było atakiem terrorystycznym – powiedział szef lokalnej policji Dan Thompson. Jak dodał, zatrzymano podejrzaną osobę i skonfiskowano jej pojazd.
Duża część ulicy, na której odbywała się parada, została zamknięta w związku ze wszczętym śledztwem – podała telewizja CNN.
Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu czasu lokalnego w Waukeshy, na przedmieściach Milwaukee. Czerwony samochód terenowy przełamał bariery i staranował grupy ludzi biorących udział w tradycyjnej bożonarodzeniowej paradzie. Według telewizji Fox6 TV samochód wjechał w grupę tańczących cheerleaderek w wieku 9-15 lat. Na nagraniu w mediach społecznościowych widać niedużą grupę rannych dziewczyn i rozrzucone wokół pompony.
Jak przekazała telewizja CNN, sytuację monitoruje Biały Dom, który jest w kontakcie z miejscowymi władzami.
APW, PAP

