Włochy: Liczba zakażeń Omikronem wzrosła sto razy
We Włoszech sto razy wzrosła liczba zakażeń wariantem koronawirusa Omikron – podaje dziennik „La Repubblica” powołując się na przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia. Obecnie jedna czwarta wszystkich zakażeń wywołana jest przez nowy wariant.
Nie ma już wątpliwości; Omikron szerzy się także we Włoszech, gdzie dotychczas występował śladowo.
Rzymska gazeta cytuje słowa przedstawiciela resortu zdrowia, który mówi wręcz o „eksplozji Omikrona”. Wskazują na to najnowsze analizy.
Dwa tygodnie temu takie zakażenia stanowiły 0,2-0,3 proc. wszystkich; obecnie jest to 25 procent. W Lombardii odsetek ten wynosi nawet 30 procent.
JG, PAP

