logo

Włochy: Szef MSZ ponawia apel do rodaków, by opuścili Ukrainę

Poniedziałek, 21 lutego 2022 (14:32)
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 lutego 2022 (14:44)

Władze Włoch i ambasada tego kraju w Kijowie apelują do obywateli włoskich, by opuścili Ukrainę w związku z groźbą rosyjskiej inwazji na ten kraj. Apel w tej sprawie ponowił szef włoskiego MSZ Luigi Di Maio.

Po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw UE w Brukseli Di Maio oświadczył: „Nasza ambasada w Kijowie przeprowadza próby ewakuacji personelu i prosi Włochów przebywających na Ukrainie, by opuścili ten kraj”.

Zastrzegł zarazem, że ambasada jest otwarta i w pełni pracuje, bo – jak dodał – „chcemy dać sygnał bliskości z narodem ukraińskim i wierzymy w dyplomację”.

– Musimy uniknąć wojny, która miałaby niszczycielskie skutki dla Europy. Patrzymy na rosyjskie działania militarne przy granicy z Ukrainą z ogromnym niepokojem i mamy nadzieję na ich redukcję, by doszło do zmniejszenia napięcia – powiedział włoski minister.

APW, PAP