Armia ukraińska zniszczyła ważny most wraz z rosyjskim transportem
Siły ukraińskie zdetonowały w obwodzie donieckim most kolejowy Liman-Rajhorodok na rzece Doniec, gdy na moście znajdował się rosyjski skład towarowy – podał portal Hromadske.
Portal opublikował wideo, na którym widać zawalony most i leżące w rzece wagony towarowe. Podkreślił, że zniszczenie mostu oznacza przerwanie połączenia kolejowego z miastem Liman, które jest teraz ośrodkiem walk w Donbasie.
Według portalu Hromadske nie jest jasne, co znajdowało się w wagonach, czy było to np. paliwo, czy inne ładunki.
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w piątek wieczorem, że Rosjanie, chcąc zapewnić dodatkowy przerzut w kierunku Iziuma, stawiają dodatkowe przeprawy mostowo-pontonowe przez Doniec.
Rajhorodok leży na północny wschód od Słowiańska – miasta, które jest jednym z kierunków natarcia wojsk rosyjskich w trwającej ofensywie w Donbasie. Wojska rosyjskie próbują nacierać z Iziuma w kierunku Słowiańska, jednak uzyskują w Donbasie niewielkie zdobycze terytorialne.
APW, PAP

