logo

Rumunia: Rząd planuje sprowadzać paliwa ze ZEA

Środa, 22 czerwca 2022 (14:56)
Aktualizacja: Środa, 22 czerwca 2022 (14:57)

Rząd Rumunii zamierza sprowadzać ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) skroplony gaz ziemny (LNG) i ropę naftową w celu możliwie jak największej dywersyfikacji dostaw paliw. Komentatorzy wskazują, że dzięki kontraktowi z ZEA Bukareszt może być ważnym dostawcą surowców do innych państw Europy.

Jak poinformował w środę na zakończenie dwudniowej wizyty delegacji władz Rumunii w Abu Dhabi minister energii tego kraju Virgil Popescu, podróż służyła zwiększeniu dywersyfikacji kierunków sprowadzania przez Bukareszt LNG, ropy naftowej oraz innych produktów paliwowych.

W środowym wpisie na Facebooku Popescu ujawnił, że delegacja rumuńska z premierem Nicolae Ciucą na czele spotkała się z najważniejszymi osobami w ZEA w celu m.in. przedstawienia im zainteresowania „dywersyfikacją źródeł i tras dostaw” paliw.

APW, PAP