logo

Strzelanina podczas parady z okazji Dnia Niepodległości na przedmieściach Chicago

Poniedziałek, 4 lipca 2022 (18:45)
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lipca 2022 (20:07)

Nieznany sprawca zaczął strzelać w poniedziałek na trasie parady z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości w Highland Park na przedmieściach Chicago. Lokalne media mówią o dziewięciu postrzelonych osobach.

„Policja Highland Park reaguje na incydent w centrum Highland Park. Fourth Fest [parada z okazji święta] została odwołana” – napisały władze miasta na Facebooku.

Informacje o strzelaninie podała też policja hrabstwa Lake.

Jak przekazał lokalny oddział telewizji ABC, postrzelonych zostało kilka osób, a sprawca mógł strzelać z dachu budynku. Lokalny portal Lake and McHenry County Scanner doniósł, że ofiar jest „około dziewięciu”.

JG, PAP