Niemcy: Liczba zgonów związanych z narkotykami najwyższa od 20 lat
Piątek, 22 lipca 2022 (08:06)
Aktualizacja: Piątek, 22 lipca 2022 (09:11)
Liczba zgonów związanych z narkotykami jest najwyższa od 20 lat – w 2021 roku zmarło z tego powodu prawie 2 tys. osób, a liczba ta rośnie z każdym rokiem – informuje portal stacji ZDF.
Najczęściej przyczyną śmierci jest heroina i długotrwałe uszkodzenia spowodowane używaniem nielegalnych substancji. Według szacunków w Niemczech od heroiny uzależnionych jest ok. 165 tys. osób.
W 2021 roku z powodu nadużywania nielegalnych substancji zmarło tam 1826 osób. Był to wzrost o 15,5 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym.
JG, PAP

