Ukraina: Siły rosyjskie prowadzą intensywne rozpoznanie lotnicze
Siły rosyjskie prowadzą intensywne rozpoznanie lotnicze z wykorzystaniem dronów w obwodzie chersońskim na południu i donieckim na wschodzie Ukrainy – informuje dzisiaj Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Ukraińskie wojsko odparło rosyjskie szturmy na dwóch kierunkach – podaje sztab w porannym komunikacie.
Na kierunku kramatorskim ukraińska armia odparła rosyjskie ataki w okolicach miejscowości Berestowe – Iwano-Darjiwka i Werchniokamjanka – Iwano-Darjiwka. Siły rosyjskie prowadzą działania zaczepne w okolicach miejscowości Spirne w rejonie [powiecie] bachmuckim, trwają tam walki.
Na kierunku bachmuckim wojsko Ukrainy odparło rosyjski szturm w okolicy miejscowości Werszyna – Łuhanske. Rosyjska armia prowadzi ofensywę w kierunku Myroniwske – Łuhanske, również tam trwają działania bojowe.
Sztab pisze, że poza punktami bazowania Rosja utrzymuje dwie platformy przenoszące pociski manewrujące typu Kalibr.
AB, PAP

