Kanada: 10 osób zabitych, 15 osób w szpitalach
10 osób zaatakowanych w niedzielę nożem przez dwóch napastników w Saskatchewan zmarło, przynajmniej 15 osób trafiło do szpitali
– poinformowała kanadyjska policja.
– Mogą być także inne ofiary, osoby, które same pojechały do różnych szpitali – powiedziała podczas popołudniowej konferencji prasowej w niedzielę dowodząca działaniami policji zastępca komisarza Rhonda Blackmore z Royal Canadian Mounted Police (RCMP).
Policja podawała wcześniej, że ofiary mogły być przypadkowe, jednak Blackmore wskazała, że – jak się wydaje – część ofiar nie była przypadkowa, jednak obecnie nie można określić motywu sprawców. Policja wskazała,
że ofiary znaleziono w 13 różnych miejscach.
W niedzielę o godz. 7.12 rano lokalnego czasu policja
w Saskatchewan ogłosiła alert w związku z informacjami
o atakach nożem. 45 minut później RCMP opublikowała nazwiska mężczyzn podejrzewanych o ataki, ich zdjęcia
i numer rejestracyjny samochodu, którym mogą się poruszać.
JG, PAP

