UE: Europosłanka Szydło o ofiarach Holokaustu
Nie możemy zapomnieć o tych, których Niemcy zgładzili tylko dlatego, że nie pasowali do ich koncepcji świata – oświadczyła dziś była premier RP, a obecnie europosłanka PiS, Beata Szydło, z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
„Dziś wspominamy miliony ofiar przeprowadzonego przez Niemców ludobójstwa, którego symbolem jest niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Nigdy nie możemy zapomnieć o tych, których Niemcy zgładzili tylko dlatego, że nie pasowali do ich koncepcji świata” – napisała Szydło.
„Więźniom Auschwitz-Birkenau próbowali na wszelkie sposoby pomagać mieszkańcy Ziemi Oświęcimskiej. Wielu z nich Niemcy posłali na śmierć w obozie. Dziś na rzecz pamięci o tych prawdziwych polskich Bohaterach działa Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej” – przypomniała była szefowa polskiego rządu.
EKO, PAP

