Ukraina: Rosjanie zaatakowali rakietami obwód mikołajowski
Armia rosyjska w nocy z soboty na niedzielę zaatakowała obwód mikołajowski rakietami Ch-22 – powiadomiły władze regionu.
Rosjanie w nocy zaatakowali obwód mikołajowski pięcioma rakietami Ch-22 wystrzelonymi z samolotów Tu-22M3 – powiadomił szef władz regionu Witalij Kim. W wyniku tych ataków zniszczeniu uległ m.in. budynek przedsiębiorstwa przemysłowego.
W powiecie nikopolskim w obwodzie dniepropietrowskim wskutek ostrzału zginęła 72-letnia kobieta, dwie osoby są ranne. Rosjanie ostrzeliwali cele cywilne, w tym domy mieszkalne i budynki gospodarcze oraz infrastrukturę.
Obwód chersoński był w ciągu minionej doby ostrzeliwany 51 razy z artylerii, gradów, czołgów, dronów i lotnictwa – powiadomił szef władz regionu Ołeksandr Prokudin. Zginęło sześć osób, cztery są ranne.
O ostrzałach przeprowadzanych przez armię agresora powiadomiły także władze obwodu charkowskiego. W ich efekcie doszło do licznych zniszczeń infrastruktury; mieszkańcy nie ucierpieli. W obwodzie donieckim w wyniku rosyjskich ostrzałów w ciągu doby rannych zostało pięć osób – przekazał szef władz obwodu Pawło Kyryłenko.
Nad Kijowem, jak poinformowały władze stolicy, obrona powietrzna zestrzeliła w nocy rosyjski dron zwiadowczy.
AB, PAP

