Turcja: Dziesiątki tysięcy ludzi w Stambule
Dziesiątki tysięcy osób zgromadziły się w sobotę na wiecu poparcia dla aresztowanego Ekrema Imamoglu, byłego opozycyjnego burmistrza Stambułu, w azjatyckiej części tego miasta – poinformowała Agencja Reutera.
Na miejsce demonstracji „Wolność dla Imamoglu”, rozpoczętej w południe (godz. 10.00 w Polsce), przybyły tysiące zwolenników polityka i Republikańskiej Partii Ludowej (CHP), z której się wywodzi i która zorganizowała wiec.
W tłumie poza symbolami tego ugrupowania dostrzec można było flagi narodowe Turcji oraz wizerunki pierwszego prezydenta kraju i założyciela CHP – Mustafy Kemala Ataturka.
Przez ostatni tydzień protestujący gromadzili się w parku Sarachane, przed siedzibą władz metropolitalnych Stambułu, w europejskiej części miasta.
AB, PAP

