USA: Trump zapowiedział federalizację Waszyngtonu
Poniedziałek, 15 września 2025 (09:20)
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 września 2025 (09:22)
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział,
że ogłosi stan wyjątkowy i sfederalizuje Waszyngton. Wcześniej burmistrz Muriel Bowser informowała, że policja nie będzie współpracować
z Urzędem Imigracyjnym i Celnym (ICE) w zakresie informacji o osobach nielegalnie przebywających
w USA.
Agencja Reutera przypomniała w poniedziałek,
że wypowiedź prezydenta Trumpa poprzedziły manifestacje, których uczestnicy protestowali przeciwko obecności w stolicy oddziałów Gwardii Narodowej.
Donald Trump podjął decyzję o wysłaniu Gwardii Narodowej w związku z wysokim poziomem
przestępczości w Dystrykcie Kolumbii.
AB, PAP

