logo

Izraelskie wojsko wróciło do rozejmu po atakach, w których zginęło ponad 100 osób

Środa, 29 października 2025 (14:54)
Aktualizacja: Środa, 29 października 2025 (15:02)

Izraelskie wojsko poinformowało dzisiaj, że wraca do zawieszenia broni w Strefie Gazy. Armia od wtorku przeprowadziła serię ataków, oskarżając Hamas o naruszanie rozejmu. Według obrony cywilnej Strefy Gazy zginęło w nich 101 Palestyńczyków. W ostrzale wojsk izraelskich zginął 1 żołnierz.

Armia powraca do „egzekwowania zawieszenia broni” po serii ataków wymierzonych w „dziesiątki terrorystów i ich celów” – przekazało wojsko w serwisie X.

Zaznaczono, że operacja była odpowiedzią na naruszanie umowy przez Hamas. Armia dodała, że w ramach nalotów wojsko zaatakowało „30 terrorystów zajmujących stanowiska kierownicze w organizacjach terrorystycznych działających w Strefie Gazy”.

Szpitale zgłosiły śmierć co najmniej 101 osób, w tym 35 dzieci – powiedział agencji AFP Mahmud Basal, rzecznik kontrolowanej przez Hamas obrony cywilnej Strefy Gazy. We wcześniejszym komunikacie informował o co najmniej 50 ofiarach śmiertelnych, wśród nich 22 dzieciach, i ok. 200 rannych. Według agencji AP liczba zabitych może wzrosnąć, ponieważ wielu rannych jest w stanie krytycznym.

APW, PAP