logo

Węgry: Minister spraw zagranicznych odwołała szefów misji dyplomatycznych

Piątek, 26 czerwca 2026 (14:34)
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2026 (14:35)

W ramach pierwszego kroku na rzecz odnowienia kierownictwa węgierskich placówek dyplomatycznych ministerstwo spraw zagranicznych Węgier odwołuje 37 szefów misji – poinformowała w piątek szefowa węgierskiej dyplomacji Anita Orbán w nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

Minister wyjaśniła, że niektórym dyplomatom po prostu kończy się kadencja, ale część decyzji o zakończeniu misji była podyktowana „chęcią zapewnienia, by interesy Węgier reprezentowali ambasadorzy zdolni do wiarygodnego i skutecznego działania w duchu nowych priorytetów polityki zagranicznej”.

– Działanie to stanowi również element szerszego procesu odnowy kadrowej – dodała Orbán. 

AB, PAP