logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: arch. / -

Afryka zostanie zawierzona Bożemu Miłosierdziu

Piątek, 5 sierpnia 2016 (20:50)

14 września będzie ważną datą dla całego kontynentu afrykańskiego. Właśnie tego dnia Czarny Ląd zostanie zawierzony Bożemu Miłosierdziu.

Ten wyjątkowy akt odbędzie się w szczególnym miejscu, jakim jest sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kigali, stolicy Rwandy. Ten kraj bowiem będzie gościł III Kongres o Miłosierdziu dla Afryki i Madagaskaru.

Specjalnym papieskim wysłannikiem na to wydarzenie został mianowany arcybiskup Kinszasy w Demokratycznej Republice Konga, ks. kard. Laurent Monsengwo Pasinya.

– Kongres da nam możliwość pojednania zakorzenionego w miłosierdziu; to właśnie ono jest źródłem nadziei dla nowej ewangelizacji Czarnego Lądu – podkreśla koordynator afrykańskiego kongresu ks. Stanisław Filipek.

Ten polski pallotyn, od kilkudziesięciu lat pracujący w naznaczonej dramatem ludobójstwa Rwandzie, jest jednocześnie rektorem sanktuarium w Kigali.

W czasie kongresu, wpisującego się w obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, zaplanowano też pielgrzymkę do afrykańskiego Lourdes, jak popularnie nazywa się sanktuarium w Kibeho, gdzie objawiła się Matka Słowa. Są to jedyne uznane przez Kościół objawienia maryjne w Afryce. Tam, dzień po zawierzeniu tego kontynentu Bożemu Miłosierdziu, wznosić się będzie szczególne modlitwy o pokój dla całego świata.

RS, Radio Watykańskie

NaszDziennik.pl