logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Wypłyń na głębię

Sobota, 8 listopada 2014 (16:25)

Aktualizacja: Sobota, 8 listopada 2014 (17:35)

 

Pod patronatem „Naszego Dziennika”

 

Od modlitwy uwielbienia rozpoczęły się w Warszawie rekolekcje z charyzmatykiem o. Jamesem Manjackalem SDB, których hasłem przewodnim są słowa „Wypłyń na głębię”. Potrwają one do wtorku, 11 listopada br.

Organizacji rekolekcji już po raz trzeci podjęła się parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie.

– Żyjesz, Chryste, we mnie, więc nie ma we mnie miejsca na smutek, na żal. Jest we mnie dziękczynienie i uwielbienie. Jeśli ktoś mi to chce ukraść, to jako dziecko Boga mam prawo powiedzieć: „To jest moje dziedzictwo, oddaj mi je”. Biorę z Nieba radość, miłość i pokój i nikt nie ma prawa nam tego odebrać. W Jezusie mamy dostęp do Boga Ojca – te słowa wybrzmiały na wstępie.

– Byłem tutaj w maju, ale wówczas nie mogłem wstać z wózka inwalidzkiego, a dziś jestem w stanie wstać i chodzić przy balkoniku. Wiem, że wszyscy modliliście się o moje zdrowie – powiedział o. James Manjackal, po czym wstał, aby ze wszystkimi radować się powrotem do zdrowia. Spontanicznie uczestnicy rekolekcji zaczęli bić mu brawo i śpiewać „Dzięki Jezu!”.

Wiernym trwającym na rekolekcjach towarzyszą święci i błogosławieni Kościoła, których relikwie znajdują się w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w warszawskim Miedzeszynie. A są to relikwie: św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, św. O. Pio, św. o. Maksymiliana Kolbego, św. Faustyny Kowalskiej, bł. Matki Teresy z Kalkuty, św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszkoi, bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, bł. Karoliny Kózkówny, bł. ks. Michała Sopoćko, św. Klary, bł. Ignacego Kłopotowskiego, św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz św. Louisa de Montforta.

„Pragniemy więcej Twej mocy, więcej Twej łaski, Panie Boże, będziemy Cię chwalić do końca” – te okrzyki rozśpiewanych uczestników rekolekcji uświadamiają, jak bardzo są oni otwarci na działanie Ducha Świętego. Chcą wyjść z codziennych schematów, aby pójść do przodu w życiu duchowym. Muzyczną oprawę rekolekcji przygotowała schola z parafii Ojców Pallotynów z Otwocka.

Każdy z uczestników oczekuje, że otrzyma przesłanie od Pana Boga osobiście do niego zaadresowane. Wielu ma nadzieję na głęboką spowiedź oraz uzdrowienie duchowe i fizyczne. Inni pragną wzrastać w charyzmatach Ducha Świętego czy rozeznać drogę życiową.

– Bóg ma wszystkie błogosławieństwa, jakich potrzebujecie. Jezus przyniósł na ten świat błogosławieństwo uwolnienia, złamania przekleństw. Dzięki strumieniom Wody Żywej, które wypływają z Serca Jezusa, jesteśmy Kościołem, odnajdujemy Boga i Jego błogosławieństwa w Kościele. Miłość do Jezusa i miłość do Kościoła łączą się w jedno – powiedział o. James, który modlił się za wszystkich polskich biskupów, seminarzystów i nowicjuszy. Kapłan zwrócił uwagę, że listopad jest ważnym miesiącem ze względu na dusze czyśćcowe, które oczekują naszej modlitwy.

„Wypłyń na głębię” – to temat, który ma uświadomić uczestnikom rekolekcji, że ruch charyzmatyczny to nie powierzchowność, lecz głęboka duchowość, która pozwala nam być posłusznymi przykazaniom Bożym. Rekolekcje charyzmatyczne mają być wrastaniem w miłości Boga, a nie jedynie radością śpiewania. Jak pokreślił o. James, mamy zmienić starego człowieka, który jest w nas, w człowieka odnowionego powiewem Ducha Świętego. Otrzymując Ducha Świętego, wchodzimy w bliską osobową relację z Bogiem Ojcem i Synem, zaczyna się w nas rzeczywistość trynitarna.

Agnieszka Paprocka-Waszkiewicz

NaszDziennik.pl