logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

Pomagajmy duszom czyśćcowym

Niedziela, 9 listopada 2014 (22:17)

Pod patronatem "Naszego Dziennika"

Podczas drugiego dnia rekolekcji o. James Manjackal przypomniał rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego Papieża: Bazyliki św. Jana na Lateranie, której wspomnienie dzisiaj obchodziliśmy. Przypomniał także, że sakrament spowiedzi pozwala w pełni uczestniczyć w Mszy Świętej i w pełni zjednoczyć się z Chrystusem.

– Podziękuj za księdza, który wysłuchał twojej spowiedzi, bo w spowiedzi dokonuje się wielki cud: grzesznik nagle staje się świętym – powiedział charyzmatyk.

Odnosząc się do fragmentu Ewangelii o pannach nierozsądnych i roztropnych o. James przypomniał 1984 rok – czas, kiedy została zorganizowana Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Charyzmatyczna dla Kapłanów. Wówczas w sposób szczególny przeżył słowa o  pannach mądrych i tych głupich, które nie wzięły oliwy.

– Oliwa, jest symbolem Ducha Świętego. Zatroszczcie się, czy w waszych sercach jest olej Ducha Świętego i czy lampy waszych serc świecą i rozprzestrzeniają światło dla tych, którzy światła jeszcze nie mają – nawoływał rekolekcjonista. 

Następnie o. Manjackal podzielił się swoim doświadczeniem przeżyć związanych z duszami czyśćcowymi. Wspomniał o śnie, który miał przed kilkoma laty, kiedy przyśniło mu się osiemnastu Arabów. Zapytał: „dlaczego znaleźliście się w moim pokoju?”. Oni odpowiedzieli: „jesteśmy muzułmanami, umarliśmy dawno temu, czy możesz głosić nam Dobrą Nowinę, aby zbawić nasze dusze?”. Przedstawił im podstawowe prawdy wiary chrześcijańskiej i zakończył  stwierdzeniem, że Jezus jest jedynym Zbawicielem. Wówczas każdy zaczął wyznawać swoje grzechy. Ojciec James wobec niewierzących nie dawał rozgrzeszenia, ale kładł rękę na każdego z nich i modlił się słowami „Panie przebacz im ich winy”.

– Unieśli się do Nieba, usłyszałem muzykę anielską i poczułem zapach róż. Sen się skończył – powiedział o. James.

Po tym wydarzeniu natychmiast pojechał do kierownika duchowego, teologa, wykładowcy, jezuity. I usłyszał od niego, że po śmierci Jezus zstąpił do Szeolu, tam gdzie posnęły dusze, aby je zbawić. Kierownik duchowy powiedział do o. Jamesa:- Módl się do Ducha Świętego, aby cię wysłał do głoszenia Dobrej Nowiny w Zatoce Perskiej.

I tak się stało, przyszedł czas głoszenia Ewangelii muzułmanom. Ojciec James zaczął również poświęcać więcej czasu na modlitwę za dusze czyśćcowe. Niektóre z nich przychodziły i przedstawiały się mu z imienia. W czasie Mszy św. o. James widział jak odchodzą do Nieba. Podejmował post i umartwienia oraz modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego w ich intencji. Przychodziły do niego też dusze przodków osób, które miały uczestniczyć w rekolekcjach charyzmatycznych. Dlatego o. James zaapelował dziś do zebranych wiernych, aby wszyscy wierzący modlili się na co dzień za dusze czyśćcowe. Uczestnicy rekolekcji pomodlili się również w intencji wszystkich prześladowanych za wiarę w Zatoce Perskiej. Rekolekcjonista po raz kolejny zachęcał wszystkich do pełnego uczestnictwa w Eucharystii, gdzie łaska Pana Boga rozlewa się za darmo.

Agnieszka Paprocka-Waszkiewicz

NaszDziennik.pl