logo
logo

Zdjęcie: facebook.com/Szpital-Domowy/ Inne

Szpital Domowy

Sobota, 15 listopada 2014 (21:15)

Aktualizacja: Sobota, 15 listopada 2014 (21:15)

Już w najbliższy wtorek – w setną rocznicę śmierci bł. Karoliny Kózkówny, w Krakowie zostanie zainaugurowana akcja pod hasłem „Szpital Domowy”. W akcję włączyło się ponad trzydzieści krakowskich wspólnot i duszpasterstw akademickich.

 

„Kraków, stolica Miłosierdzia Bożego i miasto tylu świętych, coraz bardziej staje się symbolem wyuzdania. Nie możemy na to patrzeć biernie, podejmijmy wysiłek obrony tak wielkich wartości, jakimi są godność ludzkiego ciała, świętość małżeńskiej miłości, formacja młodych sumień” – napisał ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

Od wtorku – przez cały miesiąc – w kościele św. Wojciecha, przed Najświętszym Sakramentem, młodzi ludzie będą modlić się o czystość i moralną odnowę Krakowa.

Jak informują jej organizatorzy, inicjatywa nawiązuje do działań ks. Piotra Skargi. „W centrum naszego miasta każdego wieczoru propagowana jest nieczystość, choćby przez nakłanianie przechodniów do skorzystania z ofert klubów nocnych. Młodzi i wszyscy zatroskani będą prosić Boga o uzdrowienie tej bolesnej sytuacji, ale także o czystość dla siebie i wszystkich mieszkańców” – czytamy na stronie diecezja.pl.

Modlitwę rozpocznie Eucharystia 18 listopada o godzinie 20.00 sprawowana przez ks. kard. Stanisława Dziwisza. Każdego następnego dnia, codziennie do 18 grudnia, w godzinach od 20.00 do 22.00, trwać będzie modlitwa prowadzona przez różne wspólnoty. W niedziele przypadające w tym czasie o godz. 20.00 pod przewodnictwem biskupa sprawowana będzie Eucharystia, a po niej adoracja.

„Mając świadomość, że nie wszyscy zmieścimy się w kościele św. Wojciecha, trwajmy na modlitwie także przy świątyni. Wierzymy, że zanoszona do Boga w jedności, przyniesie błogosławione owoce” – podkreślają organizatorzy modlitwy.

Podczas adoracji będzie możliwość złożenia jałmużny na pomoc dla osób poranionych przez różne formy propagowania nieczystości.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl