logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Dziękuję, Rodzino Radia Maryja!

Środa, 18 maja 2016 (16:03)

W takim miejscu, po takich pięknych utworach, po takich pięknych wykonaniach, pięknych melodii, to trzeba się tylko modlić. Cóż może powiedzieć polityk w takim miejscu – Szczęść Boże! – powiedziała Beata Szydło do pielgrzymów zgromadzonych w Toruniu na uroczystości konsekracji kościoła pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Jednym z gości uroczystości konsekracji kościoła pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II była premier Beata Szydło. W towarzystwie szefowej KPRM Beaty Kempy i części parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości skierowała słowo do pielgrzymów zgromadzonych w amfiteatrze na wodzie.

– Ważne jest to, że dzisiaj jest nas tylu tutaj, w tym pięknym miejscu, żeby wspólnie razem przeżyć coś wielkiego. Każdy z nas będzie na swój sposób przeżywał tę uroczystość. Każdy z nas gdzieś po cichu będzie w swoim sercu modlił się o rzeczy dla niego ważne – powiedziała Beata Szydło.

Jak dodała, tym, co łączy dzisiaj wszystkich uczestników uroczystej konsekracji, jest poczucie tworzenia jednej rodziny i miłość do Polski.

– Kiedy patrzę na państwa ten kolorowy roześmiany tłum, to myślę sobie, jak dobrze żyć w Polsce – stwierdziła premier.

Na uroczystość do Torunia przyjechali pielgrzymi z całej Polski. Fakt ten został zauważony przez premier.

– Tu rzeczywiście jest cała Polska, jak patrzę po transparentach z napisami miejscowości. Po tych wszystkich pięknych nazwach, tu rzeczywiście jest cała Polska. I w naszych sercach jest Polska – podkreśliła.

Premier podziękowała pielgrzymom za codzienną modlitwę, którą kierują w jej intencji, rządu i Polski. Podkreśliła, że to wsparcie jest odczuwalne.

– Dziękuję wam bardzo serdecznie za to, bo potrzeba nam tej siły, potrzeba nam tej wiary, którą mamy wszyscy, potrzeba nam tej pewności, że wy jesteście z nami. Za to serdecznie wam wszystkim dziękuję – powiedziała szefowa Rady Ministrów.

Świątynia pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II jest wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka. Konsekracja kościoła jest więc wielkim świętem Rodziny Radia Maryja. 

Rafał Stefaniuk

NaszDziennik.pl